חיפוש
דף הבית נגב
חפש יישוב
קבוצות התיישבות
על הנגב
מאגר משרות בנגב
הטבות ומענקים
חינוך
תחבורה בנגב
תרבות
תיירות
אפשויות מגורים עירוניות

צפון הנגב/מועצה אזורית תמר/הר עמשא
הר עמשא
  אודות הישוב

·       סוג הישוב: כפר שיתופי חקלאי

·       צביון: חילוני

·       מספר משפחות: כ־25

·       ערים בסביבה: ערד (15 דקות), באר שבע (35 דקות), תל אביב (90 דקות)

 

      הר עמשא הוא כפר שיתופי אקולוגי בחבל יתיר אשר בו חיות כ-25 משפחות, ומעל 50 ילדים. הישוב שוכן בין יער יתיר, לבין מדבר יהודה, בלב שמורת טבע שבה 30 אלף דונם של יער נטוע. האוכלוסייה בישוב היא אוכלוסייה הטרוגנית הן מבחינת גיל המתיישבים, השכלתם, משלח ידם (ביישוב חיים אמנים ויוצרים, אנשי אקדמיה לצד בעלי מקצועות חופשיים וחקלאים) ותפיסת עולמם האמונית. המכנה המשותף, המגשר בין העולמות השונים, הוא הרצון והנכונות לחיות יחדיו תוך כבוד הדדי ואהבת האדם הסביבה והאדמה.

כבוד האדם: בהר עמשא תמצאו מגוון רחב של אמונות, דעות ונתיבי חיים, והבסיס לתשתית החברתית הוא האמון באדם בהיותו טוב ומיטיב עם  הבריות.

 

כבוד לאדמה: בהר -עמשא אנו מאמינים "כי האדם עץ השדה". דו קיום עם הטבע והסביבה תוך מתן כבוד לטבע ולסביבה הם  הערכים המובילים בתכנון היישוב, בבניית הבתים, בגינון ובחיים היומיומיים.

 

שותפות בעשייה: אנו מאמינים כי יצירת חיי קהילה בריאים, ויחסי שכנות טובה מושתתים על שותפות ותרומה פעילה של חברי הקהילה ומצפים מחברינו לתרום את חלקם בבניית התשתית הקהילתית שלנו. 

 

  מיקום

הר עמשא שוכן במרחק כ-40 דקות מבאר שבע, 20 דקות מערב מדרום ומיתר מצפון מערב, וכשעה וחצי נסיעה ממרכז הארץ. תחנת הרכבת הקרובה נמצאת בלהבים והמרחק מכביש 6 הוא כ 35 דקות  (צומת להב).

הנוף המקדם את פני החברים עוצר נשימה: מצפון משקיפים על היישוב הרי חברון; ממזרח מדבר יהודה, ומדרום ומערב בקעות ערד ובאר שבע. חובבי טבע ימצאו באזור שפע של מסלולי הליכה ביער ובשמורת הר עמשא. המפגש האקלימי הייחודי המשלב בין מדבר והר מאפשר את קיומו של שילוב נדיר של צמחייה, צמחים נדירים ובעלי חיים ממינים שונים. באזור תמצאו גם עדויות ארכיאולוגיות רבות המעידות על קיומה של התיישבות אנושית מתקופות שונות. שביל ישראל העובר בסמוך מזמן ליישוב מטיילים בכל עונות השנה.

   אפשרויות מגורים

·       קליטה להרחבה החדשה

מזה כשנתיים הישוב נמצא בצמיחה מרשימה, במהלכם גדלה האוכלוסייה בצורה ניכרת ומספר המשפחות הגיע לכ – 40. משפחות אלו יאכלסו את השכונה הקיימת, והמצטרפים החדשים מיועדים לבנות את בתיהם בשכונה החדשה. המגרשים בשכונה החדשה יהיו בגדלים שונים, וההערכה היא כי גודלם ינוע בין חצי דונם לדונם. תהליך הצמיחה ייעשה מתוך שאיפה לשמור על אופיו הייחודי של המקום ואופייה הייחודי של האוכלוסייה.

   חינוך ותרבות

המועצה מקיימת מערך הסעות למוסדות החינוך שמחוץ לישוב.

גני ילדים: בישוב ישנם פעוטונים, גן ילדים בשני ליבנה

בית ספר יסודי: בתי ספר כלליים בערד (בתי ספר ציבוריים ובית ספר דמוקרטי) ובית ספר דתי בסוסיא.

בית ספר תיכון: תיכון בערד

מרכז קהילתי: חוג קראטה וחוגי מוסיקה שונים בישוב  תעסוקה ויזמות

ענפים עיקריים:

·       מקצועות חופשיים

·       חקלאות

בישוב ישנה אפשרות לחקלאות והזדמנות להקמת מיזמים תיירותיים.  שירותים קהילתיים 

·       בית כנסת

·       שמירה

·       גני משחקים


רוצים להצטרף להר עמשא?

1-800-215-216